| Manufacturer | Model | Model Year |
|---|---|---|
| MAZDA | 2 | 2011 - 2014 |
| MAZDA | 2 (DE_, DH_) | 200707 - 201506 |
| Fitting Position | Outer |
| Thread Size 1 | M12x1,25 |
| Cone Size [mm] | 15,6 mm |
| Cone Size [mm] | 12,8 mm |
| Thread Size | M14x1,5 |
| Length [mm] | 175 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 91-12870 |
| Weight [kg] | 0,67 kg |